Dieta śródziemnomorska: bardzo zdrowa dieta

0
Czym jest dieta śródziemnomorska?

Dieta śródziemnomorska: bardzo zdrowa dietaDieta śródziemnomorska opiera się na żywności spożywanej w krajach skąpanych w Morzu Śródziemnym, takich jak Hiszpania, Francja, Włochy i Grecja. Jest uważany za jeden z najzdrowszych i został wywieziony do wielu krajów.

Dieta śródziemnomorska opiera się na żywności, takiej jak warzywa, owoce, rośliny strączkowe, ryby i produkty pełnoziarniste. Mięso i produkty mleczne są mniej ważne. Kolejnym punktem, który się wyróżnia, jest to, że można pić umiarkowanie wino.

Innym bohaterem tej diety jest oliwa z oliwek, która dzięki swoim kwasom tłuszczowym oraz wysokiej zawartości karotenów i witaminy E jest pokarmem, który przyczynia się do dbania o zdrowie.

Czym jest dieta śródziemnomorska?

Czym jest dieta śródziemnomorska?W diecie śródziemnomorskiej istotne jest stosowanie produktów sezonowych i kultury rodzimej. Tradycyjne gotowanie jest również kluczowe, oprócz innych zdrowych nawyków, na poziomie fizycznym i emocjonalnym, takich jak jedzenie w rodzinie, siedzenie przy stole lub z przyjaciółmi, i cieszenie się po kolacji.

Podobnie jak w przypadku każdej zrównoważonej i zdrowej diety, musi jej towarzyszyć regularna aktywność fizyczna.

Oto niektóre korzyści, jakie daje dieta śródziemnomorska:

  • Unikaj otyłości dzięki niskiemu spożyciu kalorii.
  • Ponieważ jest bogaty w złożone węglowodany i właściwości oliwy z oliwek, pomaga zwalczać cukrzycę.
  • Jest wspaniałym sprzymierzeńcem serca, ponieważ zapobiega chorobom układu krążenia poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Alkohol, o ile jest spożywany bardzo umiarkowanie, również pomaga w tej sprawie.
  • Oliwa z oliwek, zawierająca tłuszcze omega 3, zapobiega rakowi piersi i jelita grubego.
  • Opóźnia starzenie, ponieważ zapewnia zrównoważone wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Naturalne przeciwutleniacze występujące w różnych produktach spożywczych również przyczyniają się do tego celu.

Wady stosowania diety

Wady stosowania dietyDieta śródziemnomorska ma niewiele wad zdrowotnych, możemy wymienić te dwie:

  • Jeśli nie jesteś ostrożny, mogą wystąpić niedobory żywieniowe z powodu niskiego spożycia produktów mlecznych i mięsa.
  • W niektórych przypadkach znalezienie jakościowych produktów sezonowych za rozsądną cenę może być trudne.Bez wątpienia dieta śródziemnomorska jest świetnym rozwiązaniem. Nie zapomnij zapytać lekarza, czy jest to najbardziej odpowiednie dla ciebie i czy musisz połączyć je z suplementem diety.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here