Wpływ wirtualnej sprawności na siłownie i trenerów

0

Urządzenia do noszenia na ciele, cyfrowe urządzenia do śledzenia zdrowia, treści do transmisji strumieniowej oraz różne programy ćwiczeń online rzucają wyzwanie koncepcji tradycyjnych modeli dostarczania fitness. Siłownie i kluby zdrowia nie są już ograniczone do „czterech ścian”. Pojawiają się cyfrowe rozszerzenia tradycyjnej dostawy fitness, wspierające postęp i zaangażowanie użytkowników, wykorzystujące technologię zamiast ludzkiej interwencji.

Aby dotrzeć do jak największej liczby osób, branża fitness musi dostosować się do tych nowych trendów. Rozszerza swoje granice dzięki wirtualnej kondycji i obejmuje najnowsze odkrycia naukowe i postęp technologiczny w dziedzinie technologii medycznych.
Najczęściej wymieniane powody prowadzenia nieaktywnego trybu życia to ograniczony czas i utrudniony dostęp do udogodnień. Dlatego wprowadzenie Cię do spersonalizowanej rutyny ćwiczeń, którą możesz zrobić w swoim własnym czasie iz własnego domu, ma potencjał rynkowy. Może to również zmienić sposób, w jaki podchodzimy do aktywności i naszych treningów.

Niektórzy wirtualni dostawcy usług fitness i twórcy oprogramowania łączą również aspekty ćwiczeń z odżywianiem i innymi cechami zdrowego stylu życia. Te produkty i usługi oferują wszechstronne, a zarazem wirtualne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia. Możesz teraz otrzymywać spersonalizowane plany treningu i diety na swój telefon komórkowy lub laptop. Wirtualne podejście do zdrowia jest często bardziej opłacalne w porównaniu do tradycyjnych członkostwa w siłowni lub zakupu najnowszego sprzętu fitness.

Gry motywują ludzi do większego ruchu

Exergames to połączenie ćwiczeń fizycznych i gier cyfrowych. Opracowane w celu przekształcenia monotonnej praktyki w bardziej przyjemną działalność, systemy te są z powodzeniem stosowane w różnych warunkach, w tym w rehabilitacji i treningu sportowym. Zabawa i fitness są teraz połączone z różnymi produktami do gier cyfrowych, takimi jak Wii Fit Plus, Fitness Evolved i Kinect Sports.

Badania nad wykorzystaniem wirtualnej fitness pokazują, że te programy nie tylko zwiększają współczynnik przyjemności dla użytkowników, ale także przyczyniają się do lepszego zaangażowania i zgodności. Niemniej jednak jakość tych aplikacji jest różna i nie są rutynowo oceniane w rygorystyczny sposób.

Wirtualne aplikacje fitness, których celem jest zwiększenie aktywności fizycznej, zazwyczaj wykorzystują jakiś system śledzenia ruchu i graficzną reprezentację użytkownika, tak zwanego awatara. Zespół badawczy z Uniwersytetu w Wuerzburgu w Niemczech, kierowany przez asystenta profesora Jeana-Luca Lugrina, ocenił wpływ awatarów na wydajność człowieka podczas wirtualnego treningu fitness. Porównali realistyczne awatary, przypominające ciało użytkownika, z nierealistycznymi awatarami, które wydawały się silniejsze i sprawniejsze niż prawdziwe ciało użytkownika.

Naukowcy odkryli, że wydajność nieznacznie wzrosła, gdy było więcej podobieństw między użytkownikiem a wirtualną reprezentacją jego ciała (na przykład, gdy użyto realistycznie wyglądającego awatara tej samej płci). Jednak podczas wywiadów uczestnicy poinformowali, że silniej wyglądające awatary nasycają je poczuciem siły. Zespół badawczy, specjalizujący się w sztucznej inteligencji, interakcji człowiek-komputer i grafice komputerowej, planuje kontynuować swoją linię badawczą, aby poprawić nasze zrozumienie awatarów i sposobu, w jaki wpływają one na złudzenie własności wirtualnego ciała. Ich odkrycia mogą pomóc projektantom gier w opracowaniu bardziej odpowiednich aplikacji fitness w przyszłości.

Technologia zdrowotna jest obecnie często budowana przy użyciu zasad neuronauki. Fitness Evolved koncentruje się na przykład na stresie i reakcji na różne czynniki stresogenne. W tym systemie ból jest postrzegany jako rozproszenie, które pojawia się, gdy doświadczamy stresu (emocjonalnego lub fizycznego). Aby poprawić platformę, stres musi być lepiej zarządzany. Program pomaga zredukować postrzegane zagrożenia, celując w określone czynniki stresujące, a następnie dostosowując się do interakcji z aplikacją. Dostosowuje się do ciebie, gdy pracujesz nad stanem umysłu odpornym na stres.

Czy wirtualny trener może wymienić trenerów fitness?

Szybki rozwój mobilnych aplikacji do fitnessu wirtualnego na nowo definiuje sposób, w jaki współpracujemy z urządzeniami fitness. Wirtualni trenerzy rozszerzają teraz tradycyjną ofertę osobistego trenera fitness. Zapewniają również użytkownikom nową formę wsparcia społecznego. Chociaż osobistych trenerów uznano za ważne źródło zachęt i wsparcia emocjonalnego – zwłaszcza gdy poruszamy się w trudnej sytuacji – niektórzy eksperci zastanawiają się, czy technologia może pomóc przekonać i zachęcić w bardziej skuteczny sposób.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here