Syndrom udaru kosmetycznego

0

Od początku czasu mężczyźni i kobiety dołożyli wszelkich starań, aby uzyskać atrakcyjny wygląd fizyczny. Zabiegi spa dla urody i relaksu są odpustami, które mogą czuć się tak dobrze jak mini wakacje.

Ale czy kiedykolwiek myślałeś, że dążenie do piękna i odprężenia może spowodować udar? Podczas gdy raporty o udarze spowodowanym technikami salonowymi i spa nie są wcale powszechne, w ciągu lat pojawiło się wystarczająco dużo udarów spowodowanych przez profesjonalne zabiegi kosmetyczne, aby zagwarantować znajomą nazwę „zespół udarowy gabinetu kosmetycznego” w środowisku medycznym.
Co może się zdarzyć i jak możesz się chronić?

Profesjonalny szampon

Istnieją doniesienia o pacjentach, którzy doświadczyli udaru po profesjonalnej stylizacji włosów. Badania opublikowane w American Journal of Physical Medicine and Rehabilitation próbowały wyjaśnić przyczynę udaru mózgu w gabinecie kosmetycznym. W badaniu oceniano 25 ochotników, którzy zgłosili zawroty głowy po fryzjerstwie. Wyniki sugerują, że zawroty głowy powstają w wyniku zmniejszonego przepływu krwi do mózgu spowodowanego wydłużeniem szyi podczas fazy szamponu w serwisie włosów. Klienci, którym zapewniono szyjkę podtrzymującą szyjkę podczas szamponu, doświadczyli mniej zawrotów głowy. Dodatkowo, zaobserwowano mierzalne zmniejszenie przepływu krwi do tętnicy szyjnej z szamponem zlewowym bez podparcia szyjki macicy i brakiem mierzalnego spadku przepływu krwi przy pomocy szyjki szyi. Możliwe jest, że tętnica kręgowa (znajdująca się z tyłu szyi) również ma minimalny wpływ.

Rozwiązanie: *Należy unikać ekstremalnego przedłużenia szyi. Należy stosować wsparcie szyjki macicy. Jeśli wystąpią zawroty głowy, może to oznaczać zmniejszenie przepływu krwi, dlatego ważne jest, aby dostosować się do bardziej regularnej pozycji fizycznej.*

Masaż twarzy

Rzadkie doniesienia o udarze po masażu twarzy sugerują, że urazowe ciśnienie podczas masażu może powodować łzawienie lub skrzepy krwi naczyń krwionośnych zaopatrujących mózg.

Rozwiązanie: *Zaleca się ostrożne techniki masażu, które unikają nacisku na naczynia krwionośne.*

Ręczny masażer

Zastosowanie udarowego, ręcznego, elektronicznego masażu ciała w domu było odpowiedzialne za udar mózgu. Tak jak w przypadku masażu twarzy, wykazano, że powoduje on urazowe uszkodzenie naczyń krwionośnych szyi. To ciśnienie z masażu elektrycznego może spowodować rozdarcie naczyń krwionośnych z przodu szyi lub z tyłu szyi.

Rozwiązanie: *Podczas korzystania z domowych urządzeń masujących należy zachować ostrożność i umiar.*

Masaż karku i ramion

Masaż ramion lub szyi może spowodować udar z powodu urazu fizycznego naczyń krwionośnych znajdujących się w szyi, a nawet naczyń krwionośnych znajdujących się z przodu klatki piersiowej. Rzadko, ekstremalne ciśnienie może wywołać produkcję lub manipulację zakrzepami krwi, które mogą następnie przemieszczać się do mózgu i przenikać do naczyń krwionośnych mózgu.

*Metody masażu i relaksacji, w tym akupresura, shiatsu, manipulacja, refleksologia, leczenie chiropraktyką i inne techniki powinny być wykonywane przez przeszkolonego, doświadczonego specjalistę. Techniki masażu powinny unikać punktów orientacyjnych naczyń krwionośnych.*

*W przypadku masażu w domu ważne jest, aby unikać dużego nacisku fizycznego i skupić masaż na mięśniach szkieletowych, unikając szyi i obszarów w pobliżu oka.*

Na szczęście wszystkie te problemy występują rzadko. Jednak jeśli chodzi o piękno i odprężenie, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych rzadkich, ale mimo to możliwych komplikacji i podjąć niezbędne kroki, aby ich uniknąć.
Inną, często zaskakującą przyczyną udaru mózgu jest udar po zabiegu chiropraktyki. Przeczytaj wzruszającą i inspirującą historię 2 kobiet, które doświadczyły udaru po leczeniu chiropraktyką.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here