Słodki olej – jakie płyną z niego urodowe korzyści?

0

Słodki olej to inna nazwa oliwy z oliwek. Ten wspólny produkt można wykorzystać w całym domu, ale jednym z najpopularniejszych zastosowań jest używanie słodkiego oleju do uszu. Produkt ma długą historię leczenia infekcji ucha i bólu ucha. Słodkiego oleju nie należy mylić z olejem ze słodkich migdałów, innym produktem, który jest często stosowany w celu zwiększenia piękna i zdrowia.

Co to jest słodki olej?

Słodki olej to inna nazwa oliwy z oliwek. Możesz znaleźć słodki olej (z etykietą, która mówi „Słodki olej”) w Internecie lub w sklepach ze zdrową żywnością jako leczenie powszechnych dolegliwości. Ale wielu ludzi, którzy używają oleju jako środka leczniczego, po prostu kupuje oliwę z oliwek. Zielarze i inni specjaliści medycyny alternatywnej, którzy używają słodkiego oleju, zazwyczaj zalecają kupowanie tłoczonej na zimno oliwy z oliwek, aby uzyskać czysty produkt.

Słodki olej bierze swoją nazwę od smaku oleju. Oliwa z oliwek jest uważana za słodszą niż inne rodzaje oleju, takie jak olej rzepakowy lub inne oleje roślinne. Oliwa z oliwek była wykorzystywana z powodów dietetycznych i zdrowotnych od tysięcy lat. Oliwa z oliwek jest nadal jednym z najczęstszych olejów używanych do gotowania w kuchniach na całym świecie.

Tłuszcze w Słodkim Oleju

Tłuszcze w oliwie z oliwek – lub słodkim oleju – są uważane za dobre tłuszcze. Większość tłuszczu w słodkim oleju to tłuszcz jednonienasycony. Tłuszcze jednonienasycone są uważane za „dobre” tłuszcze, ponieważ mogą pomóc zwiększyć poziom HDL lub „dobrego” poziomu cholesterolu. Eksperci z Akademii Żywienia i Dietetyki zalecają, aby w miarę możliwości wybierać pokarmy z tłuszczem jednonienasyconym zamiast tłuszczów nasyconych.

Będziesz również spożywać niewielką ilość wielonienasyconego tłuszczu, jeśli gotujesz lub spożywasz słodki olej. Tłuszcze wielonienasycone są również uważane za tłuszcze zdrowe. Tłuszcze wielonienasycone mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL. Z tego powodu eksperci ds. Zdrowia zalecają uzyskanie 3-10 procent dziennych kalorii z tłuszczów wielonienasyconych.

W słodkim oleju znajduje się niewielka ilość tłuszczów nasyconych. Ten rodzaj tłuszczu może zwiększyć ryzyko chorób serca, ale eksperci ponownie oceniają rolę tłuszczów nasyconych w diecie zdrowej dla serca.

W słodkim oleju nie ma węglowodanów ani białka.

Słodki olej jest często używany jako środek nawilżający lub środek zmiękczający. Większość ludzi czuje się komfortowo, używając oleju, ponieważ słodki olej to oliwa z oliwek – produkt, który znają. Konsumenci mogą stosować słodki olej do zastosowań zdrowotnych i kosmetycznych, w tym:

• Leczenie chrapania po zmieszaniu z ciepłą wodą i spożywane przed snem
• Aby zmiękczyć skórki podczas manicure
• Zmiękczanie i leczenie łamliwych włosów
• Jako substytut kremu do golenia
• Aby zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek

Oprócz zastosowań związanych ze zdrowiem i urodą, można zauważyć, że promowane są domowe zastosowania słodkiego oleju. Według fanów produktu, słodki olej może być używany do:

• polskie meble
• Przywróć drewnu kolor i połysk
• Wymieniaj inne formy tłuszczu (takie jak masło lub smalec) podczas gotowania

Najbardziej znanym zastosowaniem słodkiego oleju jest jednak leczenie bólu ucha.

Wiele osób używa słodkiego oleju do bólu ucha. Zielarze i ci, którzy praktykują medycynę alternatywną, od setek lat stosują ciepły słodki olej do leczenia infekcji ucha, a wiele osób zgłasza sukces.

Olej jest zazwyczaj lekko podgrzewany, a następnie nakładany na ucho za pomocą małego zakraplacza. Brakuje dowodów naukowych potwierdzających stosowanie słodkiego oleju do infekcji ucha. A organizacje medyczne nie uznają ani nie zalecają jego stosowania.
Wydział Otolaryngologii University of Texas udziela porad pacjentom cierpiącym na ból ucha. W dyskusji na temat wosku do uszu omawiają użycie słodkiego oleju i to, jak może powodować problemy w uchu.

„Zakażenia grzybicze mogą być również komplikacją wielu domowych środków zaradczych. Jeden domowy środek wymaga użycia słodkich kropli oleju w uchu. Wiele razy grzyb rośnie na słodkim oleju i tego typu lekarstwa należy unikać”.

Amerykańska Akademia Otolaryngologii – Chirurgia Głowy i Szyi zapewnia również porady czytelnikom na temat zarządzania woskiem usznym. Zalecają, aby nigdy nie wkładać niczego do ucha do czyszczenia. Uznają, że zabiegi domowe, w tym stosowanie „oleju mineralnego, oleju dla dzieci, gliceryny lub kropli handlowych” mogą być skuteczne w usuwaniu woskowiny. Nie wspominają o używaniu słodkiego oleju do uszu.

W zaleceniach organizacji dotyczących leczenia ucha pływaka (ostre zapalenie ucha zewnętrznego), powszechnego rodzaju infekcji ucha, nie wspomina się o stosowaniu słodkiego oleju, zamiast tego zaleca, aby „Łagodnie kwaśne roztwory zawierające bor lub kwas octowy są skuteczne w przypadku wczesnych infekcji . ” Jeśli uważasz, że masz infekcję ucha, lekarz może ocenić stan i zalecić leczenie, które jest zarówno bezpieczne, jak i skuteczne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here